Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > pierwsza pomoc - pacjenci

Pierwsza Pomoc - Pacjenci

Komunikat popularnej sieci
21.03.2025 12:48 Pilny komunikat popularnej sieci. Wycofano ze sprzedaży produkt dla dzieci

Kolejna niebezpieczna dla dzieci zabawka trafiła na sklepowe półki. Na szczęście firma niczego nie ukrywa. Zgodnie z przepisami, po wykryciu nieprawidłowości, przedsiębiorca zgłosił problem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Informacja o możliwości zwrotu zabawki pojawiła się też na stronie internetowej sklepu.

Telefon alarmowy
09.03.2025 08:24 Dzwonić na 112 czy 999? To sprawa życia i śmierci

Podejrzenie udaru lub zawału, groźny wypadek samochodowy. To tylko kilka sytuacji, w których o przeżyciu mogą decydować minuty, a nawet sekundy. Jak uzyskać profesjonalną pomoc medyczną możliwie najszybciej? Warto wiedzieć, w jaki sposób ją wzywać.

Upadek na chodniku
16.01.2025 09:49 Upadek na oblodzonym chodniku. Podpowiadamy, co robić

W tym roku zima nie zaskoczyła drogowców; w większości miast służby działają przez całą dobę, żeby zapewnić kierowcom bezpieczną jazdę. Dobra sytuacja na jezdniach często nie znajduje odzwierciedlenia na chodnikach. Zalegające na nich śnieg, błoto i lód sprawiają, że na SOR-ach w całym kraju lawinowo przybywa przypadków urazów.Skręcona kostka, zwichnięty nadgarstek, stłuczony łokieć – takich urazów nietrudno nabawić się, kiedy nastaje prawdziwa zima. Czasem ostrożność i solidne buty nie wystarczą, by uchronić się przed upadkiem. Co robić, gdy już do niego dojdzie?

Najbezpieczniejszym postępowaniem w przypadku osoby nieprzytomnej jest ułożenie jej w pozycji bocznej, co zmniejsza ryzyko zatkania dróg oddechowych
27.09.2024 07:14 Czego nie robić przy omdleniu? Anestezjolog wyjaśnia, jaki popełniamy błąd

Podnoszenie nóg w przypadku omdlenia jest popularnym i często stosowanym działaniem w ramach pierwszej pomocy. Czy słusznym i bezpiecznym? Wątpliwości na swoim profilu w mediach społecznościowych wyjaśnia Krzysztof Wernicki, anestezjolog.Wiele osób instynktownie unosi nogi osoby, która straciła przytomność. Zdaniem eksperta, nie jest to najlepsze rozwiązanie.